TÜBİTAK Fen Lisesi 2022 Yılı Merkezi Yetenek Sınavı Sonuçları Açıklandı!

13 Temmuz 2022 12:52

Ülkemizin ve insanlığın temel ihtiyacının nitelikli insan kaynağı olduğu bilinci ile her düzeydeki öğrencimizi temel, sosyal, beşeri ve uygulamalı bilim alanlarında proje tabanlı çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak üzere pek çok çalışma yürütüyoruz.

Yenilikçi fikirlerin itici gücünü ve sürdürülebilir kalkınmanın zeminini oluşturan temel bilimler alanında öncü araştırmalar yapacak ve bu araştırmalarını disiplinlerarası alanlara yaygınlaştıracak geleceğin bilim yıldızları ve lider araştırmacılarının yetiştirileceği TÜBİTAK Fen Lisesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında eğitim görecek öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Merkezi Yetenek sınavı 7 Temmuz 2022 tarihinde 25 sınav merkezinde yapılmıştır. Yetenek sınavımıza 80 ilimizden 2225 öğrencimiz girmiştir.

Yapılan sınav sonucunda, ülkemizin bilim yıldızları olarak yetiştirilecek 40 farklı ilimizden 90 öğrencimiz asil olarak belirlenmiştir. Ayrıca 270 öğrencimiz de yedek olarak belirlenmiştir.

Ülkemiz ve tüm insanlığın ihtiyaçlarına ve güçlüklerine bilim temelli çözümler sunacak bu öğrencilerimizi yetiştiren velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi TÜBİTAK ailesine katılmalarından dolayı da tebrik ediyoruz.

TÜBİTAK Fen Lisesi’ne gösterilen yoğun ilgi için tüm öğrencilere ve ailelerine teşekkür ederiz.

Sonuçlar için tıklayınız